Aug 25, 2010

.
October 13, 2011
Two versions of Melodifestivalen finalist
Eric Saade - Manboy (Acoustic version)
Eric Saade - Manboy (Karaoke version)
.
Older updates
Instrumental version of the Bosniann entry
Vukašin Brajić - Munja i grom (Instrumental version)
One more Portuguese semi finalist available
Filipe Delgado - Serei eu
Cover versions of Eurovision 2010 songs
- THE NETHERLANDS -
De Mosselman - Shalalie! (cover)
Drifters - Sha-la-lie (Swedish cover)
Faeke - Sha la li (English Demo cover)
Pam Feather - Ik ben verliefd (Sha-la-lie) (cover)
Janneke de Roo - Sha la lie (Drents dialect cover)
Marruk - Shalalie shalala (Ik ben  verliefd) (cover)
Ellen ten Damme - Ik ben verliefd (Sha-la-lie) (cover)
Bad Boyz & Benny Kleff - Ik ben verliefd (Shalali) (cover)
WC Experience - Shalalie (Raamsdonksveers dialect cover)
Skinmountain - Ik ben verliefd (Sha-la-lie) (Based on "Blue Bayou" cover)
Sebastian Charelle - Sha-la-lie (Ich bin verliebt) (Herz-mix) (German cover)
Draaiorgel De Anton Pieck - Ik ben verliefd (Sha-la-lie) (Instrumental cover)
DJ Shahin - Shalalie shalala (Soccer World Cup version) (Mestreechs dialect cover)
- DENMARK -
Jay & Lianie - In a moment like this (cover)
Wesley Klein - Geen dag zonder jou (Dutch cover)
Scotts & Erica Sjöström - In a moment like this (cover)
Drifters feat. Henrik Strömberg - In a moment like this (cover)
Burger Le Roux & Charne Grabe - In tye soos die (Afrikaans cover)
- GERMANY -
Alex - Satellite (cover)
Mëdzl - Satellite (cover)
Vocal 5 - Satellite (A capella cover)
Floppy Dee - Satellite (Metal cover)
Alycia Marie - Satellite (Acoustic cover)
Charlotte Kero - Kiertokuu (Finnish cover)
André Fuckert - Satellite (Latin Jazz cover)
Uwu Lena - Schland o Schland (Soccer World Cup cover)
Daniela Marx - Satellite (Live cover at Helden von morgen)
Katja - Satellite (Avanar mix) (cover)
Katja - Satellite (Rock Dub mix) (cover)
Katja - Satellite (Agamemnon Project mix) (cover)
Katja - Satellite (Sven Nielsen Club Edit) (cover)
Katja - Satellite (Sven Nielsen Club Extended) (cover)
Katja - Satellite (Like A Summer Ragga Radio mix) (cover)
Katja - Satellite (Summer Ragga Karaoke Instrumental) (cover)
- UNITED KINGDOM -
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Club Boys Radio edit) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Club Boys mix) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Club Boys Dub) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Hands In The Air Radio edit) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Hands In The Air mix) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Hands In The Air Dub) (cover)
Natalie Browne - That sounds good to me (Almighty Hands In The Air Instrumental) (cover)
- ISRAEL -
Alberto Márquez - Palabras (Spanish cover of "Milim")
- FYR MACEDONIA -
Burger Le Roux - Slawe van die hart (Afrikaans cover of "Jas ja imam silata")
- NORWAY -
Hanne Sørvaag - My heart is yours (Acoustic Composer version)
- GREECE -
Omar Adam - Hopa (Hebrew cover of "Opa")
- BELGIUM -
Weronika Bochat - Me and my guitar (cover)
- MELODIFESTIVALEN FINALIST -
Leandie Lombaard - Kom ons dans (Afrikaans cover of ''Kom'')
The official ESC 2010 album
Various Artists - Eurovision Song Contest 2010 (part 1)
Various Artists - Eurovision Song Contest 2010 (part 2)
The karaoke album
Various Artists - Eurovision Song Contest 2010 (Karaokes/Instrumentals)
Five missing Ukrainian songs
Bryats-Band & Spalahnuv Shyfer - Ne zhurys'
El Kravchuk - Na oblakah (Russian version)
Maks Barskih - Belyj voron / Zaklyopki - Anybody home
Zlata Ognevich - Ostrov ljubvi (Russian version)
Duet version of Satellite
Stefan Raab feat. Lena - Satellite (Rockabilly version)
Acoustic vesion of Melodifestivalen song
Ola- Unstoppable (The return of Natalie) (Acoustic version)
Four missing Azeri finalists
Maryam- Drip drop / Maryam - Soulless
Milk & Kisses - Cancelled / Milk & Kisses - Drip drop
Some missing Albanian songs
ArditaTusha - Je larg / Lutus - Botë pa sy
Era Rusi - Fjalë dhe gjunjë
Era Rusi - Fjalë dhe gjunjë (Karaoke version)
One missing Portuguese song
RicardoMartins - Caminheiro de mim
One missing Russian song
BuranovskiyeBabushki - Kak zhit
One of the reserve Slovene songs
KataFašink in Rok Ferengja - Nova pomlad (Reserve song)
All links of
have been re-uploaded!
All links of
have been re-uploaded!
All links of
have been re-uploaded!
One more remix of the Icelandic entry
Three remixes of the Icelandic entry
Spanish remix of Dutch finalist for ESC 2010
All the links of
Have been re-uploaded !!
Remix of the Icelandic ESC 2010 entry
All the links of
have been re-uploaded !!
All the links of
Have been re-uploaded!
Two Club remixes of the Serbian entry
Eurovision Song Contest 2002
The files include the 24 ESC songs and 83 different versions !!
Also available on my new
All the links of
have been re-uploaded!
.

Oct 15, 2009

Albania
= Festivali i Këngës =
.
"Big" Group 1:
Anjeza Shahini - Në pasqyrë
Teuta Kurti - Mall i pashuar
Claudio La Regina - Ave Maria / Claudio La Regina & Scaravaglione - Ave Maria
Kamela Islami - Gjëra të thjeshta
Pirro Çako - Një tjetër jetë / Pirro Çako, Eliza & Rosela - Një tjetër jetë
Dorina Garuci - Sekreti i dashurisë
Juliana Pasha - Nuk mundem pa ty
Denisa Macaj - Aria
Erga Halilaj - Party
Era Rusi - Fjalë dhe gjunjë / Karaoke version
Flaka Krelani - Le të bëhet çfarë të dojë
Mariza Ikonomi - Vazhdoj këndoj
Erti Hizmo & Lindita Halimi - Nuk të dorëzohem
Guximtar Rushani - Gëzuar
Stefi & Endri Prifti - U dogja mrekullisht
Rovena Dilo - Përtej kohës
Kejsi Tola - Ndonjëherë
.
.
"Young" group 2:
Stefan Marena - Retë s'na ndajnë
Brikena Asa - Sa dua unë
Onanta Spahiu - Dashurisë i erdhi vjeshta
Jona Koleci - Stinë dashurie
Nazmie Selimi - Mendohu dhe njëherë
Goldi Halili - Tirana Brodway
Iris Hoxha - Zërin tim ta ndjesh
Supernova - Gabimi
Ardita Tusha - Je larg
Selina Prelaj - Të dy e dimë
Vitmar Basha - Një tjetër jetë
Lutus - Botë pa sy
Kelly - Ajo
Dorina Toçi - Një fjalë të ngrohtë
Borana Kalemi - Ti
Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj - Vitet më të bukura (not allowed to be shared)
Yje të panjohur - Si dy të huaj
Çlirim Leka - Nata ime
.
.
Armenia
= National Final =
.
Eva Rivas
Azerbaijan
= Land of Fire =

.
Safura
.
Finalists:
Safura - Drip drop
Safura - Under my skin
Safura - Soulless
.
.
Belarus
= Musical Court =

.
3+2
.
Songs of the original pre-selection
1st semi:
.
2nd semi:
.
3rd semi:
.
4th semi:
.
5th semi:
.
Belgium
= Internal Selection =
.
Tom Dice
.
Cover version of "Me and my guitar":
.
Bosnia & Herzegovina
= Internal Selection =
.
Vukašin Brajić
.
Bulgaria
= Internal Selection =
.
Miro
Croatia
= Dora =
.
Feminnem
.
Pre-selection songs:
(8 will go through to the final)

Betty Belle - Ne
.
Reserve songs:
Čager Zoc - Cool Koko

Ivana Brkašić - Dvije adrese

Kraljevi Ulice - Kad se smiješ ti
Leonora Surian - Svijet
.
Cyprus
= National Final =

.
Jon Lilygreen & The Islanders